Omega-3 & ocd

Обсесивно-компульсивні розлади, типу тривожних розладів, відомих як OCD, є серйозним психічним захворюванням, яке може серйозно вплинути на ваше життя. Конкретні методи лікування, включаючи ліки, певні види психотерапії та заходи самодопомоги, допомагають знизити симптоми та поліпшувати результати ОКР. Хоча деякі анекдотичні дані свідчать про те, що дієтичні добавки, такі як жирні кислоти омега-3, можуть допомогти симптомам, клінічні дослідження не підтверджують це твердження. Однак деякі клінічні дані свідчать про те, що омега-3 кислоти можуть сприятливо впливати на тривогу. Порадьтеся зі своїм лікарем, перш ніж використовувати омега-3 жирні кислоти.

Про Омега-3

Омега-3 жирні кислоти є типом незамінних жирних кислот, необхідних для підтримки здоров’я. Ваше тіло не може їх виготовити, тому вам потрібно отримати їх з дієтичних джерел або добавок. Омега-3 жирні кислоти природно присутні в таких продуктах, як риба, лляне насіння, волоські горіхи та яєчні жовтки. Дефіцит омега-3 жирних кислот може залишити вас відчуттям втомленої, дратівливої, плутанини і страждає від перепадів настрою, сухої шкіри або хворобливих суглобів. Як повідомляють BBC Science, омега-3 жирні кислоти, як вважають, допомагають запобігти захворюванню серця і можуть допомогти симптомам депресії та біполярного розладу. Хоча деякі люди вважають, що омега-3 жирні кислоти можуть допомогти ОКР, клінічні докази, що підтверджують це твердження, практично відсутні.

Факти OCD

Обсесивно-компульсивний розлад – це клінічне тривожне розлад, що проявляється в нав’язливих думках та примусовому поведінці. Нав’язливості наполегливо нав’язливі, неконтрольовані та небажані думки. Примушування – це повторювана поведінка, яка використовується для спроби керувати цими думками, і може включати постійне миття рук, перевіряти поведінку, наприклад повторну перевірку, щоб переконатись, що ви вимкнули плиту або заблокували вашу передню двері, перш ніж виходити з дому, або накопичувати. Незважаючи на те, що примусу зазвичай не досягають успіху в управлінні нав’язливими думками, люди з ОКР відчувають, що не можуть зупинити ці поведінки. Відповідно до Довідкового посібника, лікування ОКР може включати такі ліки, як антидепресанти, хоча вони зазвичай неефективні при зменшенні симптомів, певні види терапії, такі як когнітивно-поведінкова терапія та експозиційна терапія, а також заходи з самодопомоги, такі як методи релаксації та освіта . Хоча омега-3 жирні кислоти можуть допомогти симптомам тривоги, практично немає жодних доказів, що підтверджують його переваги для ОКР.

Клінічні докази

У дослідженні, опублікованому в травні-червні 2004 року в журналі “Журнал психіатричних досліджень”, було вивчено вплив еікозапентаенової кислоти або EPA, жирної кислоти омега-3, виявленої у риб, у пацієнтів, що страждають на ОКР. На жаль, результати цього дослідження не виявили жодної користі від застосування ЕПА на симптомах ОКР. Клінічний огляд, опублікований у 2007 році в журналі “Ліпіди в охороні здоров’я та хворобах”, говорить про те, що омега-3 жирні кислоти можуть бути корисними для зменшення симптомів тривожності, хоча наявні дослідження є непереконливими. Через брак доказів, неясно, чи жирні кислоти омега-3 сприятливо впливають на симптоми нав’язливого компульсивного розладу.

Міркування

Хоча омега-3 жирні кислоти можуть мати певну користь для симптомів тривожності, ви не повинні використовувати дієтичні добавки для самолікування будь-яких умов, які ви можете мати. Якщо ви думаєте, що у вас є нав’язливий-компульсивний розлад, важливо отримати правильний діагноз від вашого лікаря або ліцензованого клініциста психічного здоров’я. Як і будь-яка дієтична добавка, повідомте свого лікаря, якщо ви вирішите використовувати добавку омега-3 через ризик взаємодії з ліками та небажаних побічних ефектів.