Ранкова хвороба і прогестерон

Одним з найпоширеніших ранніх симптомів вагітності є ранкова нездужання. Вагітні жінки часто починають відчувати це вже через кілька тижнів після зачаття, і це зазвичай триває до кінця першого триместру. Ваші гормони, включаючи прогестерон, винні у тошноті та завитках, які є такими загальними на ранніх термінах вагітності.

Вагітність гормони

Коли ви завагітніте, ваші нормальний гормональний цикл істотно змінюється. Замість того, щоб рівні естрогену та прогестерону зростали, а потім падали щомісяця, у вас виникає дев’ять місяців високого естрогену та прогестерону, а також високий рівень третього гормону, який називається hCG, або хоріонічний гонадотропін людини. Ці гормони працюють разом, щоб виробити необхідні зміни вагітності, включаючи допомогу у підтримці маткової підкладки, де ваша дитина, що розвивається, імплантує всього через тиждень або два від запліднення.

Прогестерон

Специфічна роль прогестерону безпосередньо стосується висвітлення матки, а також опосередковано інших систем організму. Поки ваша дитина не розвине плаценту, орган, який, як правило, досягає завершення приблизно на четвертий місяць вагітності, він цілком залежить від кровоносних судин маточного покриву для поживних речовин та кисню. Прогестерон допомагає підтримувати матування матки, і без високого рівня прогестерону ви не можете підтримувати рання вагітність, пояснює д-р Лауралі Шервуд у своїй книзі “Фізіологія людини”.

Ранкова хвороба

Одним з найбільш важких ефектів високого рівня прогестерону є те, що він сприяє уповільненню травного тракту. Це допомагає витягувати всі поживні речовини з їжі, яку ви їсте, але також зберігає їжу в кишечнику довше і може збільшити ризик нудоти, особливо коли рівень цукру в крові знизиться. Хайді Муркофф та Шарон Мазель у своїй книжці “Чого чекати, коли чекаєш”, відзначають, що ранкове захворювання виникає через дії гормонів hCG та прогестерону на кишечник.

Міркування

З ранкової нездужання найчастіше найгірше, коли рівень цукру в крові низький, д-р Міріам Стоппард у своїй книзі “Концепція, вагітність та народження” рекомендує щодня багато менших прийомів їжі, щоб допомогти підтримувати рівень цукру в крові. Поєднання багатих білком продуктів, таких як сир або яйця з вуглеводними продуктами, такими як сухарі, може допомогти зберегти рівень цукру в крові стабільнішим, ніж споживання вуглеводів поодинці. Крім того, невеликі страви допоможуть вам постійніше працювати, ніж більші страви.

Профілактика / рішення

Хоча більшість акушерів не рекомендують лікарські препарати під час вагітності, ви можете допомогти полегшити симптоми ранкової хвороби, доки ваш організм не звикне до надлишку прогестерону, який, як правило, відбувається приблизно на третій місяць вагітності. Поїдьте цукерку з імбиром або пийте імбирний чай, можемо допомогти, зазначимо Муркоффа та Мазеля, так само як і невелику закуску, перш ніж вийти з ліжка вранці.