Побічні ефекти джиками

Джикама, також називається ям-боб, корінь стріли або китайська ріпа, є кульковим, золотисто-коричневим кореневим овочевим. Це біле тілесне тіло, яке можна їсти сирим або приготованим, і як картопля, росте під землею. Завдяки своїй чіткій, соковитій текстурі та багатому поживними властивостями, jicama має багато переваг харчування, але є певні міркування щодо безпеки, які слід дотримуватися.

Їстівна порція

Тільки корнева частина jicama їстівна. Листя, квіти та виноград рослини містять ротенон, природний інсектицид, призначений для захисту рослини від хижаків. Харчування будь-якої з цих частин рослини може викликати токсичну реакцію. Хоча чайові насіння іноді можна з’їсти, коли молоді, зрілі стручки токсичні. Щоб бути в безпеці, краще лише їсти корінь – підземну частину рослини.

Вміст дієтичного волокна

Йікама, природно, має високу волокно, з 6,4 грама на 1 чашку порції. Це означає, що одна порція джиками містить від 25 до 30 відсотків рекомендованого вживання волокна на день для жінок та від 17 до 21 відсотка рекомендованого вживання чоловіків на день. Хоча харчові волокна є важливими для здорової дієти – це може допомогти знизити рівень артеріального тиску, а також запобігти запобіганню і позбавити запор – надто багато волокна занадто швидко може спричинити побічні ефекти травлення. Зокрема, болі в шлунку та запор можуть виникнути, якщо ви раптом збільшите споживання харчових волокон. Щоб зменшити шанси на це, особливо, якщо спочатку ваша дієта була низькою клітковиною, поступово збільште споживання клітковини. Ви також можете легко пару вашої jicama, щоб пом’якшити харчові волокна, так як приготування їжі робить волокна легше переварити.

Підготовка Джікама

Поки ви можете з’їсти сикка сикаму, потрібно очистити рослину перед їжею. Мало того, що зовнішня шкіра товста та фіброва, вона також містить токсичну сполуку для захисту бульб від підземних хижаків. Очищуйте джикаму з овочевим шкурою, так як шкіра дуже жорстка, розкриваючи м’ясисті білі віконні частини. Потім внутрішня частина може бути вирізана і згодована безпосередньо або використана для посуду.

Використання Jicama

Jicama часто використовується як замінник водяних каштанів в азіатській кухні, тому що він зберігає свою чітку текстуру навіть під впливом тепла. Внутрішню частину можна нарізати палицями, щоб використовувати її як грубити, оскільки вона не буде змінюватися при дії повітря. Це також робить для освіжаючої закуски, просто посипати пудинком чилі та деяким лимонним або лаймовим соком. Jicama можна також обсмажити або підсмажити, так само, як ріпа або пастернак, вони пом’якшуються, але збережуть природну соковитість.