Полівітаміни для курців

Багато американців приймають дієтичні добавки, щоб уникнути недоліків або скористатися їх потенційними перевагами. На жаль, вимоги до харчування курців значно відрізняються від некурящих, а прийом полівітамінів може завдати більшої шкоди, ніж користі для курців. У цій статті виділені вітаміни та мінерали, які потребують добавки, а також ті, які не дають оптимальних результатів.

У порівнянні з некурящими, курці потребують більше вітаміну С, щоб підтримувати стійкий резерв тіла. Вітамін С є основним антиоксидантом у сироватці людини, а вільні тканники у тютюновому димі виснажують вітамін С. Вільні радикали – це дуже нестійкі молекули, які взаємодіють зі стабільними сполуками та завдають шкоди. Дослідження показують, що курці мають нижчий вміст вітаміну С у плазмі, ніж некурящих. Рекомендована добова доза вітаміну С для чоловіків віком від 19 до 71 років і старше становить 90 мг, жінкам у цій віковій групі потрібно 75 мг. Оскільки курці піддаються підвищеному рівню окислювального стресу від сигаретного диму, вони потребують додаткових 35 мг вітаміну С щодня. Окислювальний стрес – це стан, в якому здатність організму захищати себе знаходиться під загрозою.

Тютюновий дим містить ціанід водню – отрутний безбарвний газ. Ліннелл та його колеги досліджували вплив тютюнового диму на метаболізм та екскрецію вітаміну В12. Вони виявили, що курці мають нижчий рівень вітаміну В12 в сироватці крові та підвищують рівень екскреції сечі, ніж некурящі. Автори прийшли до висновку, що високий вміст ціанідів через куріння може спричинити патологічний метаболізм вітаміну В12. Рекомендована добова доза вітаміну В12 для чоловіків та жінок віком від 19 до 71 років – 2,4 мкг. Куріння може вимагати додавання вітаміну В12.

Лютеїн і зеаксантин – це каротиноїди, додані в деякі полівітаміни / мінерали через їх захисний вплив на макули – частину сітківки, яка дає центральне бачення. Каротиноїди є оранжево-жовтими пігментами, виявленими у фруктах і овочах. Дослідники виявили, що курці мають нижчий рівень лютеїну та зеаксантину в плазмі, ніж некурящі, можливо, через вільних радикалів у тютюновому димі. Хоча ці антиоксиданти доступні як окремі добавки, Американський інститут медицини не встановив їх щоденних значень, тому найкращий вибір може бути споживаним зеленим листовим, жовтим, помаранчевим та червоним кольором фруктів та овочів.

Згідно з восьмирічним проспективним дослідженням 25563 фінських чоловіків Віртамо та його колег, курці повинні уникати застосування бета-каротинових добавок, оскільки це підвищує ризик розвитку раку легенів. У цьому дослідженні куріння чоловіків у віці від 50 до 69 років отримували 50 мг токоферолу, 20 мг бета-каротину, обидва агенти або плацебо. Дослідники виявили, що відносний ризик захворюваності на рак легенів був більшим серед отримувачів бета-каротину, ніж не реципієнтом.

Люди, які жують тютюн, повинні уникати доповнень вітаміном К. Вітамін К протиставляє дію антикоагулянтів, а тютюн багатий вітаміном К. Вводячий тютюновий сік може призвести до накопичення вітаміну К у організмі, що може негативно впливати на ліки.

Купуйте окремі добавки вітаміну С, вітаміну В12, лютеїну та зеаксантину; не використовуйте полівітаміни, вони містять повне доповнення мікроелементів; для кращих варіантів зверніться до свого лікаря або фармацевта.

Вітамін С

Вітамін В12

Антиоксиданти лютеїн і зеаксантин

Бета каротин

Вітамін К.

Поради