Пірсинг пупка і келоїдні рубці

Пірсинг взагалі, і особливо пірсинг пупка, набувають популярності в західних суспільствах. Проколений пупок, особливо популярний серед молодих жінок, може бути візуально приємним способом показати плоский живіт або вшанувати особливу події життя чи досвід. Проте пірсинг пупка, як і інші пірсинг, може розвинути келоїдні рубці у схильних осіб.

Пірсинг пупка

Дослідження в “British Medical Journal”, опублікованому в червні 2008 року, показало, що кожен із 10 англійських дорослих мав пірсинг в місці, відмінному від вушної частки. Жінкам було виявлено більш пізніше, ніж чоловіки, і одна третина тих англійських дорослих, у кого були пірсинг в місцях, відмінних від вушних вуст, повідомлялося про пірсинг пупка. Пірсинг пупка, як правило, розміщується через клапан шкіри безпосередньо над пупка, з вигнутою кусочкою ювелірних виробів, що проходить через пірсинг і сидить як над і над пупком.

Келоїди

Келоїди – це підвищені ділянки шкіри, викликані переростанням рубцевої тканини. Ряд шкірних травм може спричинити формування келоїдів – деякі з найпоширеніших причин келоїдів включають опіки, вітряну віспу, вугри, рани, хірургічні розрізи, щеплення та пірсинг. Ви можете мати генетичну схильність до келоїдів, які часто спостерігаються в сім’ї. Крім того, келоїди, як правило, більш поширені серед молодших жінок та осіб африканської спадщини.

Келоїдні варіанти лікування

Якщо у вас є пірсинг пупка та форми келоїдного рубця, доступні кілька варіантів лікування. Однак келоїди можуть розчинятися і зникати без лікування. Типові способи лікування келоїдів включають заморожування, тиск, ін’єкції кортикостероїдів, лазерне лікування, опромінення або хірургічне видалення. Видалення келоїда може не бути назавжди ефективним, і, фактично, хірургічне видалення келоїда може призвести до утворення більшого келоїдного рубця.

Експертна інсайт

Написавши в “Європейському журналі акушерства, гінекології та репродуктивної біології” випуск у червні 2010 року, Ніколя Крюгер повідомляє про збільшення кількості вагітних жінок з пірсингом тіла, які спостерігалися за останні 20 років. Крюгер повідомляє, що пірсинг пупка може призвести до розтяжок під час вагітності, оскільки область навколо пупка і шлунку розтягує. Це означає, що жінки можуть бути більш схильними до розвитку келоїдних рубців під час вагітності. З цієї причини багато жінок вирішують видаляти проколені пупок прикраси під час вагітності.

Профілактика / рішення

Практика ретельного догляду за пірсингом пупка, щоб зменшити ризик зараження, розривання або рубцювання. Очищайте пірсинг пупка один або два рази на день, використовуючи антибактеріальне мило. Переконайтеся, що ваші руки є чистими при обробці пірсингу або ювелірних виробів. Особлива проблема з пірсинг пупка – це здатність одягу загравати і дратувати пірсинг – це може призвести до роздратування або рубців. Тримайте ремінці та ремені для одягу з місця, що проникає під час пупка, протягом періоду загоєння, щоб зменшити ймовірність розвитку келоїдних рубців.