Природне та штучне планування сім’ї

Природне та штучне планування сім’ї – це два способи контролю вашої сім’ї. Деякі пари не використовують метод контролю над народжуваністю та можуть мати багато дітей. Незалежно від того, чи хочете ви бути бездітним, маєте лише одну дитину чи простір між вашими дітьми на кілька років, може допомогти метод планування сім’ї.

Історія

За словами Лінди Гордона, автора “Моральної власності жінок”, зусилля людства регулювати або контролювати відтворення поширені “практично у всіх відомих суспільствах”. З ранніх кочових днів, коли малі сім’ї були легше переселятися, сільськогосподарським сім’ям, яким потрібні багато дітей, щоб допомогти з фермою, бажання вибрати розмір вашої родини не є новим. Національні спроби планування сім’ї та бар’єрні методи були загальними ще до того, як Американська харчова та лікарська справа затвердила першу форму таблетки в 1960 році.

Особливості

Природне планування сім’ї не використовує зовнішніх методів для контролю розміру сім’ї, замість того, щоб спиратися на знаки народжуваності жінки. Пари не використовують бар’єрні методи, гормональні патчі або таблетки, ВМС або операції стерилізації. Пари, що використовують штучні методи, мають вибір методів, включаючи чоловічі та жіночі презервативи, губки, сперміциди, гормональні постріли, протизаплідні таблетки та кільця. За винятком стерилізації, як природні, так і штучні методи планування дозволяють вам перемикати методи. Ви можете зупинити природне планування сім’ї та використовувати зовнішній метод або припинити штучний метод і використовувати природні методи.

Переваги

Канцелярія зі планування сім’ї в Каліфорнії стверджує, що переваги планування сім’ї включають можливість самостійно вирішувати, скільки дітей ви хочете, відстань між дітьми та фінансова підготовка. Планування розміру вашої сім’ї також означає, що ви “менше схильні до абортів” або незапланованої вагітності. Пари, які використовують природне планування сім’ї, часто працюють разом і погоджуються утримуватися під час родючих часів, коли вони уникають вагітності. Штучні методи дозволяють парам більше свободи і менше необхідності утримання.

Ефективність

Існує широкий діапазон ефективності серед обох методів. Згідно з системою охорони здоров’я університету штату Мічиган, хірургічна стерилізація є найбільш ефективним методом, причому менше 100 вагітних серед 100. Гормональні імплантати, ін’єкції ВМК та гормональні ін’єкції забезпечують захист понад 97%. Препарати для боротьби з народжуваністю та кільце – близько 92 відсотків. Бар’єрні методи, такі як презервативи, діафрагми та губка, становлять від 68 до 85 відсотків ефективності. Поінформованість про народжуваність або природне планування сім’ї становить близько 75 відсотків. В межах кожного методу ефективність сильно залежить від зобов’язання постійно використовувати контроль за народжуваністю.

Міркування

Вивчіть свій спосіб життя, вирішивши, який метод боротьби з народжуваністю використовувати. Дотримуйтесь рекомендацій Північного Арізона та розгляньте, як незапланована вагітність підійде до вашого життя. Подумайте про свого партнера і легкість методу. Якщо ви знаєте, що ви в кінцевому підсумку хочете дітей, попросіть свого лікаря, як легко припинити використання обраного вами методу. Природне планування сім’ї не має побічних ефектів, але хімічні та гормональні методи. Розгляньте фінансові витрати і чи страхування охоплює призначення лікаря.