Болі в м’язах та синяки після тренувань

М’язова біль та синяки є надзвичайно поширеними побічними ефектами вправ. Хоча обидва ці стани можуть викликати дискомфорт, вони зазвичай не є серйозними і мають тенденцію до зцілення себе без необхідності лікування. Тим не менш, є певні речі, які ви можете зробити, щоб полегшити симптоми і запобігти виникненню болю та синяків.

Морська біль

Цей стан також називається болезаспокійливістю м’язів із запізненням або DOMS. Як правило, це виникає через 24-48 годин після тренування і може варіюватися від легкої до дуже болючої. Найбільш поширеною причиною DOMS є переобробку ваших м’язів, за даними сайту Sports Fitness Advisor. Незрозуміло, чому це викликає болю, але тиск на ваші м’язи під час їх розширення – наприклад, під час руху нахил – вважається чинником ризику. Ще одна можлива причина DOMS – тимчасовий пошкодження м’язових клітин. Коли ви тренуєтеся, робочі м’язи підтримують крихітні сльози, які ваш організм відновлює, викачуючи додаткову кров в уражені м’язи, говорить тренер та спеціаліст з харчування Деміен Маз на веб-сайті Muscle and Strength. Це, в кінцевому підсумку, призводить до зростання тканин і більших м’язів, але в короткі терміни ці сльози та процес загоєння можуть викликати біль.

Лікування м’язової хвороби

Незалежно від причини, DOMS зазвичай зникає без лікування через кілька днів. Але застосування льоду на постраждалій ділянці може зменшити набряк і, отже, допомогти полегшити біль і прискорити процес загоєння. За перші три дні після травми м’язів, Медичні новини Сьогодні рекомендують застосовувати лід протягом 20 хвилин кожні чотири до шести годин. Через три дні слід застосовувати той самий процес застосування, але перейти на термічну терапію, використовуючи пляшку для гарячої води або теплий душ, щоб розслабити напружені м’язи.

М’язові крові

За даними Американської академії ортопедичних хірургів, м’язові синці – також відомі як контузії – є одним з найбільш поширених травм у спортсменів, які грають у контактні види спорту. Синяки зазвичай трапляються через прямий удар, такий як снасті або падіння, який пошкоджує м’язові волокна і спричиняє кровотечу всередині м’язи. Найбільш очевидним симптомом є біль і нежність навколо пошкоджених м’язів, і шкіра може перетворити блакитний колір. Ви також можете відчути набряк навколо ураженої ділянки та зменшення рухливості. Найчастіше м’язові синці виліковуються без лікування, але в деяких випадках вони можуть бути серйозними і спричинити розрив м’язів або тріщину кістку. Якщо ваші симптоми зберігаються, зверніться до свого лікаря для повного діагнозу.

Лікування м’язових синів

Протягом перших 24-48 годин після травми слідуйте методу лікування RICE (відпочинок, лід, стиснення та висота), щоб зменшити набряк і контролювати внутрішньо-м’язові кровотечі, рекомендує Американська Академія ортопедохірургів. Також може допомогти протизапальні та протизапальні ліки. У цей період тримайте пошкоджений м’яз у м’якому розтяжному положенні, щоб воно не стало жорстким. Через кілька днів ви, як правило, можете почати використовувати теплову терапію і поступово повернутися до нормальної активності. Однак, якщо ваша травма є серйозною, це може відбутися за кілька тижнів, перш ніж ви можете розпочати заняття з інтенсивністю попередньої травми. У цьому випадку ваш лікар порадить вам про найкращий процес реабілітації для вашого стану.