Історія футболу та розвиток

Багато стародавніх цивілізацій грали в кулькові ігри задовго до того, як футбол став формальним видом спорту. Греки грав епіськи, римляни мали свою форму гри, що називається харпастум. Але ці забави нагадували регбі більше, ніж футбол. На 50 А.Д. китайці грали в цу-чу, яка включала в себе м’яч у напрямку до прямокутної мети. Бал-орієнтовані ігри розроблені в Японії та Персії, а також в Північній Америці, де ацтеки зіграли ударну гру під назвою “тлатчі”.

У середні віки французи грали форму футболу під назвою laSoule ro choule. Гра розроблена в Англії після вторгнення Нормана в 1066 році. Сьогодні Англія вважається колискою сучасного футболу. Перша гру, по суті, маса гравців на кожній стороні, яка намагається бити м’яч за заданою ціллю. Правила не існувало, і ігри часто стали насильницькими для всіх. У 1365 році король Едуард III заборонив гру на певний час, оскільки він відволікав своїх солдатів від підготовки до війни.

Сучасна гра в футбол почалася в школах та університетах Англії. На початку 1800-х років школи грали різні форми футболу, кожен розробив свій власний неформальний набір правил. Тільки 1845 року спорт регбі прийняв свої перші письмові правила. У 1863 р. Члени кількох шкіл зібралися разом і випустили перший широко організований набір правил у галузі футболу. Вони прийняли титул Футбольної асоціації, і їх нова гра була названа асоціацією футболу.

Формування футбольної асоціації, неофіційно відома як ФА, відкриває сучасну епоху футболу. Прийняття єдиного набору правил породжувало ліги, змагання між різними країнами та турніри, такі як Кубок Англії, що почалися в 1871 році. Популярність гри швидко зросла серед усіх соціальних класів Англії. Спочатку було 12 членів ФА, більшість шкільних клубів. До 1871 р. Ця цифра зросла до 128, оскільки міста та міста формувалися організації.

Англія та Шотландія були першими країнами, що брали участь у футболі на міжнародному рівні. Перший матч між ними відбувся в 1872 році перед 4000 глядачами у Глазго, Шотландія. У 1904 році Міжнародна федерація футболу була утворена як міжнародний керівний орган футболу. ФІФА включала ряд європейських країн серед своїх членів-засновників, цікаво, що серед них не було Англії та ФА.

Футбол успішно пройшов олімпійський спорт, який надихнув ФІФА організувати турнір у стилі чемпіонату світу. Перший Чемпіонат світу з футболу був відіграний в 1930 році і був організований Уругваєм, який здобув золоті медалі Олімпійського футболу в 1924 і 1928 роках. Країна, що приймає, продовжувала свою низку успіхів, захопивши перший Кубок світу.

Англійська Походження

Еволюція

Сучасна ера

Міжнародний футбол

Кубок світу