Пробіотична передозування

Мільйони бактерій, грибків та інших мікроорганізмів перетворюють ваше тіло на дому. Хоча бактерії викликають інфекцію та хвороби, інші нешкідливі або навіть корисні. Допоміжні бактерії, що називаються пробіотиками, допомагають вашої імунної системи та підвищують загальний стан здоров’я. Хоча прийом пробіотичних добавок не становить ризику передозування, це може спричинити шкідливі побічні ефекти. Перш ніж приймати пробіотики, поговоріть зі своїм лікарем, щоб переконатись, що ви приймаєте безпечну і доцільну дозу.

Особливості пробіотиків

Кілька видів бактерій мають благотворний вплив на людський організм, включаючи лактобацил Ацидофілус, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus і Lactobacillus casei GG. Згідно з медичним центром Університету Меріленда, пробіотики можуть ефективно лікувати вагінальні інфекції, поліпшити симптоми непереносимості лактози та лікувати проблеми з шлунком, такі як діарея та розлад шлунка. Проте для підтвердження використання пробіотиків для цих умов необхідні додаткові наукові докази.

Дозування

Ви можете включити пробіотики в свій раціон через певні продукти харчування або прийом добавок. Місо, Темпе, деякі види йогурту та збагачених молочних продуктів містять пробіотичні культури. Пробіотичні добавки включають капсули з покриттям, ліофілізовані гранули, порошки та рідкі форми. Загалом, доза пробіотиків становить від 1 до 10 мільярдів колоній формуючих одиниць. Деякі медичні працівники призначають ще більші дози для певних захворювань, тому проконсультуйтеся з лікарем для отримання додаткової інформації про відповідну дозу для вас.

Передозування

Займання надто багато ліків часто є небезпечним для вашого здоров’я. Незважаючи на те, що теоретично можливо передозування пробіотиків, не було задокументованих випадків пробіотичної передозування, за даними дослідження Грегора Рейда з Інституту досліджень здоров’я Лаусона. Якщо ви берете занадто багато пробіотичного добавки, ваше тіло позбавляється надлишкових бактерій через відходи фекалій. Однак, беручи занадто багато пробіотичного добавки, може призвести до незручних побічних ефектів.

Побічні ефекти

Найбільш поширеними побічними ефектами при прийманні пробіотиків є проблеми з шлунком, такі як нудота, діарея, газ або здуття живота. За даними Медичного центру Університету Меріленда, у людей з скомпрометованою імунною системою або штучними серцевими клапанами при підвищенні ризику бактеріальної інфекції під час прийому пробіотиків. Інший ризик додавання пробіотиків полягає в тому, що бактерії можуть взаємодіяти з вашими ліками, тому обговорюйте використання вашої добавки з лікарем перед прийняттям пробіотиків.