Моральний та соціальний розвиток у немовлят

Моральне і соціальне розвиток у немовлят відбувається одночасно. Згідно з теоріями Жана Піаже, довіра, побудована через відносини догляду, створює основу для майбутніх соціальних взаємодій та моральних відповідей. Ребекка Парлакаїн та Клер Лернер з сайту Zero to Three заохочують батьків навчатися та реагувати на сигнали своїх дітей, щоб забезпечити сприятливі умови для соціального та морального розвитку.

Новонароджені

Діти в перший місяць починають взаємодіяти зі своєю обстановкою та людьми в ньому. Їм подобається триматися таким чином, щоб вони могли бачити обличчя своїх опікунів. Плач – це первинна форма спілкування для немовлят та їх єдиний засіб для пошуку уваги та взаємодії. Часте торкання та тримання корисні для немовлят. Тим не менше, Ейлін Аллен і Лінн Мароц, автори “До віків”, обережно, що надмірна рух або тактильна стимуляція може бути надмірно стимулюючою.

Від 1 до 4 місяців

Діти цього віку збільшують активність і соціальні взаємодії. Коли вони стають більш обізнаними про свої тіла, вони здивуються, обертають голови і схоплюються на предмети. Немовлята посміхаються і скриплять, коли вони визнають дружнє обличчя. Вони також починають насолоджуватися послідовною особистою соціальною взаємодією, задіяною в їх повсякденній роботі, таких як підгузники, купання та годівля. Захисники відповідають на вокалізацію немовлят, зміцнюючи їх, повторюючи звуки немовляти. Аллен і Мароц відзначають, що ці взаємні взаємодії є ключовими у соціальному розвитку немовляти.

Від 4 до 8 місяців

Підвищення прихильності до опікунів та диференціювання незнайомих людей є значним розвитком на цьому етапі. Аллен і Мароц відзначають, що послідовне догляду та задоволення потреб немовляти сприяють зростанню довірчих відносин. Немовлята, які виявляють незначну тривогу протягом пізніх місяців цього вікового діапазону, демонструють це сильне прихильність. Свідомість про себе як про відокремлене від інших є очевидним на даному етапі, як і бажання бути більш вихідним і привабливим. Ці діти дуже цікавляться своїм оточенням і готові спостерігати за тим, що відбувається навколо них.

Від 8 до 12 місяців

Розвиток фізичної сили немовлят, що наближається до кінця першого року, підвищує їхню здатність відкривати свій світ і як речі працюють. Парлакайн і Лернер заохочують батьків підтримувати своїх немовлят, експериментуючи з причиною та наслідком, надавши їм дзвінки для дзвінків або перемикачів світлодіодів, щоб побачити, що станеться. На цьому етапі діти хочуть брати участь у сімейних заходах та віддають перевагу тому, щоб їхній помічник знаходився в будь-який час. Сума мови, яку вони розуміють, дозволяє їм прослідкувати за простими напрямами і зрозуміти, коли їм кажуть ні.

Моральний розвиток

Діти потрапляють в докризовий рівень морального розвитку відповідно до теорій Лоуренса Кольберга. Це передбачає два орієнтація: покарання та шукання задоволення. Немовлята реагують на своє середовище, перш за все, шукаючи задоволення та задовольняючи їхні потреби. Вони показують радість, усміхаючись, веселячись і сміючись, коли вони годуються, комфортно і відчувають себе в безпеці. Коли вони ростуть, вони навчаються робити вибір у відповідь на покарання, наприклад, про те, що вони не кажуть ні, або не мають об’єкта, взятого з них. Зустріч з основними потребами дитини через постійну турботу та позитивні соціальні взаємодії одночасно сприяє їх моральному розвитку та довірі до їхніх опікунів.