Побічні ефекти використання небулайзера

Людям із хронічними захворюваннями легень, такими як астма або емфізема, може бути використаний небулайзер – машина, яка перетворює рідке ліки в туман. Під час обробки туман вдихається через маску чи мундштук протягом приблизно 10-15 хвилин. Небулазовані ліки часто використовуються для поліпшення потоку повітря. Ліки, а не небулайзер несуть відповідальність за більшість побічних ефектів. Проте деякі проблеми є специфічними для небулізації. Побічні ефекти від наркотиків можливі, незалежно від способу доставки, і можуть варіюватися від легкого до серйозного.

Можливі побічні ефекти використання небулайзера

Немає ніяких доказів того, що небулайзера викликає більше побічних ефектів, ніж інші інгаляційні пристрої, такі як дозовані інгалятори (MDI) або сухі порошкові інгалятори (DPI). Тим не менше, варто враховувати кілька питань, якими слід звернути увагу при використанні небулайзера. За допомогою маски для обличчя добре підходить для запобігання витоку туману. Мундштук іноді краще зупиняти шкіру або роздратування очей від циркулюючого туману. Регулярне прибирання частин небулайзера є необхідним, оскільки медицина може накопичуватися в чашці, а ріст бактерій може викликати інфекцію; в іншому випадку побічні ефекти зазвичай виникають з самого препарату. Бета-агоністи, такі як альбутерол, основою лікування астми, можуть викликати незручні побічні ефекти, такі як головний біль, безсоння, швидке серцебиття, тремор та нервозність. Вони часто зникають протягом декількох хвилин або після декількох доз. Інша група бронходилататорів, антихолінергічних засобів, може викликати сухість у роті або кашель. Якщо вони потрапляють в очі, то це може посилити глаукому або викликати подразнення очей. Інгаляційні кортикостероїди, іноді в поєднанні з іншими ліками, допомагають зменшити набряк у дихальних шляхах. Вони, як правило, викликають місцеві ефекти, такі як запалення горла, хрипота і молочниця, дріжджова інфекція у роті. Кортикостероїди можуть допомогти при запаленні, але в деяких випадках цей ефект також може збільшити ризик інфікування.

Потенційно серйозні побічні ефекти

Серйозні побічні ефекти можуть бути викликані передозуванням наркотиків, взаємодією лікарських засобів, алергією на наркотики або інфекцією. Передозування може виникнути, якщо ви будете розпилятись частіше, ніж потрібно, ви не будете правильно оцінювати своє ліки або забуваєте чистити чашку для небулайзера. Наприклад, передозування бета-агоніста може призвести до серйозного серцебиття та біль у грудях, які не втрачаються протягом кількох хвилин, і це може призвести до небезпеки, що загрожує життю. Наприклад, бета-блокатори, призначені для серцевих захворювань, повинні застосовуватися з обережністю з використанням бета-агоністів, призначених для легеневих захворювань, оскільки вони можуть зменшити вплив Вашого ліки, посилюючи симптоми дихання. Висипання шкіри та утруднення дихання можуть бути ознаками серйозної алергії на наркотики. Лихорадка, озноб, утруднене дихання і кашель можуть бути ознаками інфекції, але деякі з цих симптомів, як погіршення дихання, можуть бути спричинені самим лікарським засобом; відкладений ріст у молодих пацієнтів також є можливим побічним ефектом застосування кортикостероїдних препаратів і повинен Обговоріть з вашим лікарем. Прочитайте ліки та поговоріть зі своїм лікарем, щоб зрозуміти інші потенційно серйозні побічні ефекти.

Як уникнути ускладнень

Використовуйте свій небулайзер точно, як наказано, і регулярно очищайте свій небулайзер, щоб отримати потрібну кількість ліків та запобігти інфікуванням. Щоб уникнути взаємодії з іншими ліками та добавками, переконайтеся, що ви переглядаєте все, що ви приймаєте, і будь-які алергії, які ви маєте з лікарем, щоб вона могла призначити вам найбезпечніші варіанти. Деякі ліки не підходять, якщо ви вагітні, плануєте завагітніти або годувати.

Коли звернутися до лікаря

Зателефонуйте медсестрі або лікарю, щоб отримати більше тренувань, якщо у вас виникли проблеми з використанням небулайзера. Ваш лікар може також надати лікарську консультацію, якщо у вас виникнуть будь-які побічні ефекти, пов’язані з вашим ліками. Для більш серйозних симптомів, таких як біль у грудях, неправильне серцебиття або раптове погіршення симптомів дихання, негайно зверніться за медичною допомогою.