Майо клініка дієта

Люди, які страждають синдромом роздратованого кишечнику, або IBS, відчувають хронічний запор або діарею або коливаються між ними. Незважаючи на те, що сам по собі не загрожує життю, IBS має важкі наслідки для способу життя та може загрожувати працевлаштуванню людини через нестабільність та час роботи в ванній кімнаті. Медпрепарати можуть допомогти певною мірою, але страждаючий IBS в кінцевому підсумку повинен змінити свої звички для їжі як для боротьби з симптомами, так і для утримання від нападу. Клініка Mayo рекомендує деякі дієтичні зміни та зміни способу життя, щоб керувати станом.

Деякі дієтичні тригери для IBS включають кофеїн, молочні продукти, шоколад, алкоголь, смажена їжа, гостра їжа, жирні продукти харчування та споживання соди. Клініка Mayo пропонує утриматися від цих продуктів. Кращий вибір включає продукти з високим вмістом волокна, горіхи, цільнозерновий хліб, макарони та зернові, фрукти, овочі та попкорн. Скудне м’ясо, птиця без шкіри та більшість риб майже не впливають на СРК. Вживання води виявляється важливим з двох причин. Для діареї він замінить загублені рідини, а при закрепів – вологи до стінок. Інші продукти, які мають волокно, але можуть викликати газ, включають боби, капусту, кольорову капусту та брокколі.

Деякі зміни в тому, як ви робите речі, також можуть допомогти. Наприклад, замість того, щоб потягнути через соломинку, випий з склянки. Це скорочує кількість повітря, яку ви проковтнули. З цієї ж причини зберігайте жевательну гумку до мінімуму. Штучні підсолоджувачі можуть призвести до погіршення симптомів СРК, тому обмежують їх використання та спостерігають за ними в оброблених харчових продуктах. Залишайтеся на звичайному розкладі їжі. Якщо у вас діарея, менша частина їжі заспокоює кишечник. Якщо запор переважає, їдять більше їжі, що містить багато клітковини. Відсутність їжі та неправильний графік харчування може виявитись непродуктивним для регулювання вашого кишечника.

Ще один учасник IBS походить від того, як ви живете. Високошвидкісні робочі місця, проблеми в домашніх умовах, проблеми з грошима та основні зміни у житті можуть призвести до погіршення симптомів. Шлунок і кишечник швидко реагують на стрес різного роду. Уникнути будь-якого стресу неможливо. Навчившись позитивно ставитися до стресу, він мінімізує його вплив на вашу систему ГІ. Вправа допомагає управляти стресом. Ендорфіни, що виділяються вашим мозком у відповідь на фізичні навантаження, допомагають пом’якшувати організм від наслідків стресу. Знайдіть, що для вас.

Дієта з високим вмістом клітковини іноді може додати незручності, такі як здуття живота, судоми або газ. Волокнисті добавки, як правило, мають менше таких побічних ефектів. Ви можете взяти цей тип клітковини у багатьох формах. Деякі добавки надходять у вафлі. Порошкові волокна поєднуються з водою. Ви також знайдете добавки в таблетках та рідких формах. Це займе деяких експериментів, щоб знайти те, що відповідає вашим потребам, і підтримує вас комфортно. Остерігайтеся надмірної зайнятості та протидіарейних ліків. Лікування симптомів СРЗ за допомогою дієти та фізичних вправ виявляється безпечнішим, ніж сподівання на ці ліки. Зверніться до свого лікаря, якщо ці заходи не допоможуть вам.

Дієта

Звички

Спосіб життя

Попередження