Ананас і язик

Ананас часто може викликати незначні подразнення шкіри, тому що воно дуже кислотне. Фрукт – або сік – може спричинити почервоніння, свербіж і м’яко болісно, ​​незабаром після їжі. Якщо у вас виникає сильний біль, свербіж, печіння або набряк мови з їжею ананаса, вам слід поговорити з лікарем. Загальні умови, які можуть бути пов’язані з болем мови після того, як ви їсте ананас, включають синдром горіння ротової порожнини та синдром усного алергії. Обидва ці стани можуть спричинити аналогічні симптоми після їди ананаса і повинні бути оцінені вашим лікарем.

Синдром горіння рота

Синдром печіння порожнини рота – це стан, який не є повністю зрозумілим. Деякі люди дуже чутливі до продуктів, які вони споживають, що може призвести до легкого та сильного болю в мові та роті. Стан головним чином впливає на жінок після менопаузи і може бути пов’язаний з пошкодженням нервів на мові. Відчуття горячого болю може залишатися послідовним протягом дня, або вживання певної їжі може викликати симптоми. Іноді, однак, горіння випливає з кислоти, що вступає в контакт з порожнини ротової порожнини рота, як виразки рани.

Синдром перорального алергії

Синдром пероральної алергії – це стан, пов’язаний із сінною лихоманкою, що є алергічною реакцією на частинки, що надходять у повітрі, таких як пилок, цвіль та пил. У деяких випадках ваша імунна система може помилитися білками в ананасі для пилку або іншого алергену. Якщо у вас алергія на певний пилок, у вас може виникнути локалізована алергічна реакція у вашому роті, мові та губах. Цей стан зазвичай викликає незначне подразнення протягом декількох хвилин або до години після їжі ананаса. Якщо симптоми зберігаються або погіршуються, вам доведеться потрапити до пункту швидкої допомоги.

Лікування

Якщо у вас діагностовано синдром усної алергії, то вам не доведеться уникати ананаса на все життя. Найбільш поширене лікування полягає в тому, щоб споживати ананас, приготований, як повідомляє Oprah.com. Приготування ананаса буде змінювати структуру білка, тому ваша імунна система, ймовірно, не виявить її. Якщо при приготуванні фруктів не дає ніякого поліпшення, ви можете взяти участь у сублінгвальній імунотерапії під керівництвом фахівця з охорони здоров’я. Це лікування повільно чутливість вашого тіла до білків ананаса, помістивши невеликі кількості під вашу мову.

УВАГА

Якщо ваша біль у мові включає набряк мови, у вас може виникнути надзвичайна ситуація. Набряк язика, який виникає незабаром після того, як ви їсте ананас, може бути ознакою анафілаксії, важкої алергічної реакції, яка призводить до розбухання горла, в результаті чого виникає задишка та хрипи. Інші симптоми включають біль у шлунку, подразнення шкіри, набряк обличчя, запаморочення, промивання шкіри, падіння артеріального тиску та гоночне серцебиття. Це може призвести до смерті, якщо його не лікувати.