Отоліт перестановки вправ

Отоліти, також називаються каналітами, – крихітні кристали, які сидять всередині певної частини вашого внутрішнього вуха і допомагають орієнтувати ваше тіло на дії руху та сили тяжіння. Коли ці кристали рухаються від свого нормального розташування, ви можете розвинути форму запаморочення, викликану доброякісним пароксизмальним позиційним запамороченням або BPPV. Ви можете повернути ненормально розміщені отоліти належним їм положенням за допомогою спеціалізованих вправ.

Ваше внутрішнє вухо містить дві структури, звані utricle і saccule, які містять отолітичні кристали. Дії цих кристалів дозволяють орієнтувати свою голову вгору-вниз руху, руху назад і вперед і руху вправо-вліво. BPPV виникає тоді, коли отоліт у вашому етриклі розливається в чутливі структури у вашому внутрішньому вусі називають напівкруглими каналами. Потенційні основні причини цього включають інфекцію, фізичні травми та віковий вік. Коли ви лежите, ви особливо чутливі до зміщення отоліту.

Два найпоширеніших типи репозиціонування вправ, які називаються маневром Epley та маневром Semont Liberating, можна безпечно виконувати тільки в лікарській кабінеті або в іншому контрольному медичному закладі. Ваш лікар обстоює вибір цих двох процедур на точному місці вашого переміщеного отоліту. Під час переміщення отоліту навчений лікар проведе вас через конкретні рухи голівки, шиї та тулуба, призначені для перенесення отолітів у напівкруглі канали назад у ваш utricle . Після того, як вони повертаються до вашого utrikle, ці кристали іноді повертаються у ваші канали, і вони також можуть розпастися, зібратись в іншому нешкідливому місці або повністю розчинити.

Ви можете виконати ще одну групу репозиціонування вправ, називається вправи Брандт-Даров, самостійно після того, як ви отримаєте інструкції від працівника охорони здоров’я, який пройшов навчання. Під час процедури Брандта-Дарова ви сидите прямо на краю ліжка і по черзі опускаєтеся на лівому та правому боках приблизно за 30 секунд за раз. Як правило, ви виконуєте цю вправу декілька разів на день протягом 48 годин після завершення симптомів BPPV.

Якщо ви намагаєтесь здійснити ортолітну репозицію без допомоги лікаря, ви можете перенести свої отоліти на таке ж шкідливе місце всередині вуха або розвинути травми спини або шиї. Якщо у вас є певні умови – у тому числі віддалена сітківка, стравохідний рефлюкс або недостатня кровопостачання хребта – ви, можливо, не є хорошим кандидатом на процедуру перестановки.

Основи

Керовані вправи

Вправи Брандта-Дарова

Міркування