Мастика для виразки

Мастична смола – це смола, використовувана стародавніми культурами для всього, починаючи від бальзамування рідини та алкогольних напоїв, щоб запобігти розпаду зубів. Мастична смола також є традиційною допомогою в області шлунково-кишкового тракту, яка допомагає сучасним дослідникам досліджувати свою здатність боротися з такими захворюваннями, як виразка. Хоча деякі дослідження вказують на те, що мастична смола ефективна як лікування виразки, інші не були такими ж перспективними.

Ідентифікація

Пептичні виразки – це відкриті виразки, які можуть утворюватися у вашому стравоходу, шлунку та верхній частині тонкого кишечника, що називається дванадцятипалої кишкою. Вони обумовлені, перш за все, типом бактерій, відомих як H. pylori, хоча деякі препарати, що застосовуються при болях, як аспірин та ібупрофен, так і препарати, що відпускаються за рецептом, для остеопорозу також можуть призвести до виразки. Ви можете не мати симптомів взагалі, або ви можете відчувати біль, печіння, нудоту або блювоту. Лікування включає в себе антибіотики та кислоторезуючі препарати.

Мастичні переваги

Мастична смола, також називається мастика, це жовтувато-зелена смола з вічнозелених чагарників, вирощених значною мірою на грецькому острові Хіос. Мастик містить ефірні масла, які можна розщеплювати на більш ніж 70 сполук, включаючи антиоксиданти, такі як антоціані, таніни і токоферол. Антиоксиданти вважаються важливими, оскільки вони можуть боротися з пошкодженням клітин, заподіяної шкідливими сполуками в організмі, що призводять до хронічних захворювань.

Лікування виразки

Вважається, що хімікати, які називаються тритерпеновими кислотами, виявленими в мастиці, можуть бути відповідальними за здатність мастики запобігти колонізації H. pylori та результуючу виразку. Одне дослідження 1984 р., Опубліковане в “Клінічній та експериментальній фармакології та фізіології”, показало, що мастика забезпечує полегшення симптомів виразки у 80 відсотків пацієнтів, лише 50 відсотків тих, хто приймає плацебо, повідомили про полегшення. Ендоскопія довела, що загоєння траплялося у 70% хворих на мастиці та лише у 22% хворих на плацебо. У 1998 р. У журналі “New England Journal of Medicine” було зазначено, що навіть невеликі дози мастикової камеді, приблизно 1 мг на добу протягом двох тижнів, можуть дуже швидко вилікувати пептичні виразки при знищенні H. pylori.

Суперечливі докази

Проте два дослідження в Університеті Ноттінгем у Великобританії, опубліковані в “Журналі про антимікробну хіміотерапію” у 2003 році, здається, суперечать позитивним результатам. Дослідники відзначають, що, незважаючи на раніше зареєстрований благотворний вплив мастики на H. pylori, мастика не знищила інфекцію H. pylori від мишей у своєму дослідженні. Коли вони використовували дозу 1 г мастики чотири рази на день протягом 14 днів у пацієнтів у людини, вони знову встановили, що мастика не впливає на колонії H. pylori.

Якщо у вас є активна виразка, перед початком мастики зверніться до свого лікаря. Більшість досліджень, проведені на людях, використовували дозу 1 г на добу, і виявили, що вона загалом безпечна, з незначними побічними ефектами. Існувало кілька повідомлень про алергічні реакції на мастику через пилок рослини, а деякі діти, що використовують мастику, розвинули діарею. Докази змішуються щодо впливу мастики на печінку, тому, якщо у вас захворювання печінки, вам може знадобитися уникнути споживання мастики.

Рекомендації