Менопауза та екзема

Менопауза приносить з собою час змін і переворотів. Оскільки овуляція припиняється, а виробництво естрогенів падає, жінки можуть зазнати ряд симптомів, таких як гарячі спалахи, перепади настрою та втрата волосся. Жінки також можуть помітити зміни в їхній шкірі. Гормональні коливання впливають на шкіру та можуть спричинити свербіння шкіри, що називається екземою.

Екзема

Термін “екзема” описує будь-який вид сверблячої висипу шкіри. Широкий термін екземи включає атопічний дерматит, контактний дерматит, себорейний дерматит та інші висипи. Екзема може бути викликана алергією, повторним опроміненням подразника, таким як мило чи миючий засіб, успадкована схильність або надмірна імунна система.

Вплив менопаузи

Менопауза виникає, коли яєчники перестають виробляти гормон естроген. У період, що призводить до менопаузи, рівень гормонів коливається, що викликає симптоми, які зазвичай пов’язані з менопаузою, наприклад, гарячі спалахи та зміни настрою. Зменшення рівня естрогенів також впливає на шкіру. Колаген, фіброзний білок, який підтримує шкіру, втрачає силу та ефективність, оскільки падає рівень естрогену. Крім того, сальні залози шкіри виробляють менше мастильних масел, і шкіра не може зберегти вологість. Шкіра стає сухою та свербіжною. Імунна система може стати менш активною в період менопаузи, знижуючи опір організму до подразників та алергенів.

Знаки

Екзема з’являється як свербіж, червоні плями на шкірі. Хоча свербіж інтенсивний, він може періодично зникати. Шкіра може з’явитися набрякла і запалена, навіть якщо ви не подряпаєте. Деякі ділянки можуть розбухати і тріскатися, випускаючи прозору рідину. Висипання шкіри, пов’язані з менопаузою, як правило, відбуваються переважно на обличчі, особливо на чолі та носі або на шиї, спині, грудях, руках та ногах.

Лікування

Екзема, пов’язана з менопаузою, може застосовуватися з безрецептурними кремами. Креми допомагають повертати вологу, щоб сушити шкіру та полегшити симптоми, але вони не вилікують екзему. Лосьйони, що містять рецептуру, що містять актуальні кортикостероїди, полегшують сильний свербіж і допомагають контролювати запалення. Пероральні кортикостероїди призначаються при важких висипах. Якщо інфекція розвивається, то, можливо, необхідні токсичні та пероральні антибіотики. Замісна терапія гормонами допомагає зняти деякі симптоми менопаузи, але це може бути пов’язане з серйозними побічними ефектами, включаючи підвищений ризик раку молочної залози.

Справи

Зйомка теплих зливи може допомогти зняти інтенсивний свербіж, пов’язаний з екземою. Використовуйте м’яке мило та обережно висушіть шкіру, щоб уникнути подальшого роздратування. Регулярно використовуйте зволожувачі, щоб підтримувати вологість шкіри та пийте багато води.